تفاوت های لیپوساکشن، لیپولیز لیپوماتیک؟!عوارض و خصوصیات

شروع موضوع توسط SHEYDA69 30/7/16 در انجمن تازه های پزشکی

 1. SHEYDA69 color: #000;

  [IMG]لیپوماتیک در تهران
  هر 3آموزش لیپوماتیک، لیزر لیپولیز اولتراسونیک لیپولیز، از لیپوساکشن معمولی جهت رفع چربی‌های موضعی خوبتر هستند

  «امروزه لیپوماتیک، یکی از بی‌خطرترین روش‌های بهبود ی جهت رفع سلولیت‌ها و تجمع‌ چربی‌های اضافه در بدن است. اینآموزش می‌تواند برای رفع چاقی موضعی تخلیه بی‌خطر چربی‌های ناحیه پهلو، فیله پشت، بازو، سینه آقایان (در موارد ابتلا به ژنیکوماستی یا بزرگی سینه در مردان)، غبغب، ران و شکم، زیاد تاثیر گذار باشد جهت بهبود تومورهای خوش‌خیم چربی هم به کار می‌رود».
  اینها را دکتر بهروز باریک‌بین، کارشناس پوست قائم‌مقام مرکز مشاهدات لیزر ایران درمورد اینآموزش بهبود ی نو جهت رفع چاقی‌های موضعی می‌گوید و در ادامه به سوال‌های دیگری در مورد لیپوماتیک می بایست ها و نباید های آن جواب می‌دهد.

  لیپوماتیک نوعی لیزر است؟
  لیپوماتیک، روشی است که به وسیله آن می‌توان با کمک امواج اینفراسونیک روی بافت چربی اضافه بدن تاثیر گذاشت و سلول‌های چربی را از یکدیگر جدا کرد، آنها را به‌صورت مایع درآورد و از بدن خارج کرد.

  فرق لیپوماتیک با لیزر لیپولیز؟

  چربی‌ها را می‌توان با روش‌های مختلف ی مانند مصرف از امواج اولتراسونیک، لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن از بدن خارج کرد. امواج اولتراسونیک، چربی‌ها را ذوب آنها را آماده خروج از بدن می‌کند. با لیزر لیپولیز، بافت چربی ذوب به‌وسیله کارشناس از بدن خارج می‌شود. چربی‌های ذوب‌شده درروش لیپولیز، دیگر قابل‌مصرف نخواهند بود در حالی که درروش لیپوماتیک، هیچ‌گونه گرما ی تولید نمی‌شود چربی‌ها نمی‌سوزند. از این‌رو، تهدید سوختگی پوست هم با مصرف از اینروش وجود نخواهدداشت. ضمن اینکه چربی خارج‌شده به‌وسیلهروش لیپوماتیک (با وجود مایع بودن)، به‌ اینکه گرما ی ندیده است، قابلیت تزریق در سری ‌های مختلف بدن بیمار را خواهد داشت.

  فرق لیپوماتیک با لیپوساکشن؟

  هر 3روش لیپوماتیک، لیزر لیپولیز اولتراسونیک لیپولیز، از لیپوساکشن معمولی برای رفع چربی‌های موضعی خوب هستند زیرا باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند و تاحد قابل‌توجه ی از افتادگی پوست به‌دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی، پیشگیری می‌کنند. ظهور نکردن افتادگی پوست با استفاده ازروش لیپوماتیک، تا اندازه‌ای قابل‌توجه است که برای آن گروه از افرادی که به‌دلیل افتادگی شکم، کاندید انجام عمل جراحی آبدومینوپلاستی هستند ، می‌توان با 3-2 جلسه لیپوماتیک، پوست شکم را به وضعیت طبیعی برگرداند تا نیاز به جراحی نباشد.

  می‌توان از لیپوماتیک برای برداشتن بافت‌های چربی وسیع در سری ‌های مختلف بدن در یک جلسه مصرف کرد؟
  نه، مصرف از اینراهنمای جهت رفع چربی‌هایی با وسعت بالا در جلسه، چندان توصیه نمی‌شود. یعنی چنانچه فردی دارای چربی اضافه در چند قسمت مختلف بدن مانند ران‌ها، شکم پهلوها بود، خوب است لیپوماتیک هر بخش را در جلسه‌های مختلف انجام دهد تا بهبود او با ایمنی بیشتری انجام شودلیپوماتیک در تهران
  [IMG]

  عوارض احتمـا لی اینروش بهبود ی چیست؟
  اگر لیپوماتیک ‌درست انجام شود، واقعا عارضه‌ تهدید خاصی نخواهدداشت. تهدید آمبولی چربی با مصرف به همین دلیل ش، نسبتا صفر خواهد بود. ارتعاش‌هایی که کانول‌های لیپوماتیک داخـل بافت چربی دارند، باعث می‌شود از کنار عروق خونی فرار کنند پس تهدید خونریزی خیلی پایین در میزان صفر خواهدبود. اما خطر آمبولی چربی درروش لیزر لیپولیز نسبتا صفر است زیرا عروق خونی، تحت‌تاثیر لیزر گرما آن، کواگوله (منعقد) می‌شوند احتمـا ل آمبولی چربی را از بین می‌برند. با این حال اگر فردی که لیزر لیپولیز را انجام می‌دهد، به اندازه کافی ماهر نباشد و بهبود را بیش از میزان ادامه بدهد، می‌تواند تهدید سوختگی، تغییر قوام و رنگ پوست را برای بیمار ایجاد ظاهر نامناسبی در آن قسمت از پوست بدن ایجاد نماید در حالی که این خطر درروش لیپوماتیک، به‌وجود نمی‌آید.

  آیا ممنوعیت خاصی هم جهت انجام لیپوماتیک وجود دارد؟
  افراد مبتلا به فشارخون بالا یا بیماری ‌های قلبی و عروقی، می بایست قبل از انجام لیپوماتیک، پزشک‌شان را در جریان بگذارند با کارشناس قلب در این زمینه مشورت کنند. درست است که کم شدن اندازه توده چربی (به ویژه در ناحیه شکم و کمر) در بدن بیماران دیابتی، پایداری به انسولین را نیز در بدن آنها كم شدن می‌دهد وضعیت سلامت شان را خوبتر می‌کند ولی انجام لیپوماتیک در بیماران دیابتی، به احتمال زیاد بایستی با نظر کارشناس غده ها باشد.

  لیپوماتیک،روش مناسبی برای كم شدن وزن هم محسوب می‌شود؟

  به‌هیچ‌وجه. لیپوماتیک، نوعی پیکرتراشی جهت ویرایش وضعیت ظاهری سایز بیمار است، نه كم شدن وزن. با این وجود ،‌ اعتماد به‌نفس افرادی که لیپوماتیک می‌کنند، با بازبینی شکل ظاهری آنها بیشتر می‌شود همین مساله می‌تواند آنها را به‌سمت داشتن رژیم غذایی مناسب و کار ‌های بدنی کافی بکشاند و در نهایت، باعث كم شدن وزن رسیدن به وزن ایده‌آل شود.

  حرف آخر؟
  عمل لیپوماتیک لیزر لیپولیز، فقط بایستی به‌وسیله متخصصان پوست روش ‌دیده در این زمینه، جراحان پلاستیک جراحان عمومی انجام شود. متخصصان پوست جراحان پلاستیک عمومی، با موارد احتمـا لی پیش روی این عمل‌ها آشنایی کامل دارند و می‌توانند از ایجاد عارضه پیشگیری کنند یا بهبود سریع و مناسب عارضه ابه احتمال زیاد لی ایجادشده را جهت او انجام دهند. به‌طور کلیروش لیپوماتیک،‌ به‌دلیل پایین بودن میزان خونریزی بیمار،روش خیلی ایمن‌تری نسبت به لیپولیز است. ضمن اینکه انجام لیپوماتیک برای رفع چربی‌های موضعی در اندازه ‌های پایین، می‌تواند در مطب‌های مجهز انجام شود.

به اشتراک بگذارید